Praha Jeruzalém

[IMG R 10366]28letý Izraelec z Bat Jam, Amir Ochanam, odvezl po práci svou sekretářku domů do osady Adam a pak se chtěl vydat zpět do Jeruzaléma. Nastavil si svou navigaci GPS a vydal se na cestu. Dostal se na vojenské kontrolní stanoviště, na kterém ho nechali projet dál, i když měl na hlavě kippu a auto s izraelskou poznávací značkou. Nakonec skončil uprostřed Ramalláhu obklopen Araby. Stále si ještě neuvědomoval kde se nachází, protože spoléhal na svou GPS.

Brzy ho však místní zpozorovali. „Jeden arabský obchodník přišel k mému autu a zaklepal na okno? Zeptal se mě, jestli jsem Žid a já řekl, že ano. Okamžitě jsem věděl, že je něco špatně.“
Obchodník se pak skrz okénko natáhl do auta, uhodil Amira a ukradl mu mobilní telefon.. Začal volat „Žid, Žid“ a ostatní Arabové brzy přišli k autu také. Ukradli GPS navigaci a druhý mobilní telefon.
Loupež se ale za chvíli ukázala být tím nejmenším problémem. Celý dav se totiž začal blížit k autu a házet na něj kameny.

Když už se Amir začal obávat nejhoršího, objevili se dva Arabové. Jeden z nich ho vytáhl z auta a zeptal se ho, jestli je blázen. Běželi s ním na kontrolní stanoviště Kalandija. Celou cestu za nimi běžel i dav, který házel kameny. Na checkpointu ho jeho arabští zachránci předali izraelským vojákům.
Amir prý nechápe, jak ho mohli vojáci na kontrolním stanovišti nechat projet až do Ramalláhu. Podle představitelů armády je za přechod odpovědná hraniční stráž, podle hraniční stráže je odpovědná armáda. Amir prý navíc nezapomene na dva arabské zachránce.Palestinští policisté zachránili izraelského důstojníka před lynčem
Případů Izraelců zachráněných před lynčováním je více
Důstojník který unikl lynčování v Ramalláhu byl potrestán
Izraelská armáda zatkla posledního účastníka lynčování v Ramalláhu

26.12.2007 00:00 7

Klíčová slova