Praha Jeruzalém

[IMG R 10127]Izrael poprvé prosadil v OSN rezoluci netýkající se izraelsko-arabského konfliktu nebo holocaustu. Rezoluce pocházející od Socioekonomického výboru OSN a v úterý prošla hlasováním Valného shromáždění OSN s podporou 119 zemí, 29 abstencemi a bez opozice některé ze zemí.
Cílem rezoluce je povzbuzovat státy a organizace k rozvoji pokročilé zemědělské technologie a pěstování druhů pro dobro lidstva, zejména v rozvojových zemích. Tým izraelských diplomatů v OSN má dobrý pocit z toho, že dosáhli něco vzácného vzhledem k neustálým bojům proti automatické protiizraelské většině muslimských a nezúčastněných zemí.
Povzbuzený izraelský velvyslanec při OSN, Dan Gillerman, vydal prohlášení o „této historicky první rezoluci, kterou inicioval a předložil Izrael [a která] byla přijata v OSN a zakládá uznání znamenitosti Izraele a jeho přínosu světu.“ „Izrael plánuje pokračovat v předkládání iniciativ a rezolucí, které dodají výraz jeho výjimečnosti, tvořivosti a modernitě, a demonstrovat, že jsme společnost, jako všechny další v OSN, která pracuje a přispívá v celé řadě oblastí mimo izraelsko-arabský konflikt,“ řekl Gillerman.

12.12.2007 00:00 4