Praha Jeruzalém

[IMG R 10381]Izraelský portál Ynet v neděli informoval, že je v současnosti v USA delegace zástupců izraelské zpravodajské služby, kteří se snaží přesvědčit americké zpravodajské služby, že se Írán stále snaží o získání jaderných zbraní.

Neplánovaná mise je poslední izraelskou odpovědí na americkou zprávu zveřejněnou minulý měsíc, která tvrdí, že se Írán vzdal svého plánu na vývoj jaderné zbraně v roce 2003.

V sobotu způsobil izraelský ministr pro vnitřní bezpečnost, Avi Dichter, rozruch tvrdou kritikou americké zpravodajské zprávy a nazval ji nesprávným úsudkem, který by mohl vést k eskalaci regionálního konfliktu, jehož první obětí by byl Izrael.
Dichter pokračoval poznámkou, že pokud se mohly americké zpravodajské služby v otázce Íránu tak mýlit, možná také špatně interpretovaly palestinské návrhy vůči Izraeli. Poukázal na to, že jsou to stejné zpravodajské agentury, které dodávají informace americkým představitelům, kteří byli pověřeni rozhodnout o palestinské svolnosti k mírovými povinnostem.

16.12.2007 00:00 3