Praha Jeruzalém

Palestinské zdroje oznámily, že izraelští vojáci v pátek večer vstoupili do nemocnice Al-Ahli v Hebronu, aby zde mezi pacienty hledali palestinské ozbrojence, kteří byli zapojeni do vraždy dvou Izraelců, ke které došlo o několik hodin dříve.

Izraelští vojáci kontrolovali průkazy totožnosti pacientů a snažili se vypátrat členy teroristické buňky.
Desátník Ahikam Amichaj (20) a četař David Ruben (21), oba z Kirjat Arby, byli ještě s jednou ženou na výletě u Telem. Čtyři Palestinci v autě k nim zamířili a začali na ně střílet. Oba muži byli vojáci  základní vojenské služby, toho času mimo službu, a měli s sebou tedy své zbraně. Byli tedy schopni na střelbu odpovědět. Zabili jednoho z útočníků, druhého vážně zranili. Dalším dvěma se podařilo utéct. Dívka, která s nimi byla na výletě se stačila schovat a následně zavolat pomoc. Oba Izraelci ale byli na místě prohlášeni za mrtvé.

K útoku se přihlásil Islámský džihád (Brigády al-Kuds). Vysoký představitel této teroristické organizace  řekl, že velitelem útoku byl Samar Nabil al-Natšeh, syn vysokého vůdce Hamásu v Hebronu a zároveň prominentního obchodníka. Islámský džihád navíc potvrdil, že útok byl koordinován s Hamásem.

Izraelští vojáci při pátrání po dalších dvou útočnících, kteří z místa stihli uprchnout, hledali i v nemocnici v Hebronu z toho důvodu, že existuje předpoklad, že alespoň jeden z nich mohl být při přestřelce také zraněn.


Související článek:
Blízko Hebronu byli zavražděni dva Izraelci

29.12.2007 00:00 3

Klíčová slova