Praha Jeruzalém

Organizace Memri sledující blízkovýchodní média zaznamenala pořad palestinské televize al-Aksá ovládané Hamásem odvysílaný 3. prosince 2007, v němž dětský redaktor volá po palestinském sjednocení a násilném dobytí Jeruzaléma. Chlapec účinkující v pořadu působí velmi sugestivně; jeho verbální projev, mimika a gesta silně připomínají jednu nechvalně proslulou osobu z německé historie. Asociace s onou osobou nekončí u dojmu z účinkujícího, protože pořad vrcholí výzvou ke genocidě Židů.

Malý palestinský Hitler
pro spuštění videa v prohlížeči klikněte na obrázek

(vyžaduje Windows Media Player plugin, odkaz pro externí přehrávač je níže)


Přepis pořadu:
Moji milovaní bratři, jak víte, mešita al-Aksá dnes volá: „Kde je lid předních linií, palestinský lid?“ Ano, moji drazí bratři, to je mešita al-Aksá. Předmětem naší dnešní lekce je Jeruzalém, do něhož vykonal náš prorok svou noční cestu – mešita al-Aksá.
Ano, moji milovaní bratři, jak víte dnes a jak jste věděli včera a předevčírem, mešita al-Aksá padla do utlačujících a zlovolných rukou, rukou těch, kdo neznají nic než bezpráví. Ale chci vám říci, jak bude mešita al-Aksá vrácena, jak bude zachráněna z okovů okupace, z okovů sionistické entity. Bude to skrze konference? Ne, nikoli skrze konference, ale silou, protože sionistiská entita, váš nepřítel, nepřítel Alláha, nepřítel islámu, nezná nic než bezpráví a zabíjení Palestinců, vytrvalého lidu předních linie.
Vskutku, [mešita] bude vrácena pouze prostřednictvím síly. V roce 1917 byla vydána Balfourova deklarace. Balfour rozhodl o srovnání mešity al-Aksá. Pohleďte však, co ten sionistický nepřítel učinil, pohleďte, co Izrael a Amerika učinili. Pohleďte, co spojenci Izraele a Ameriky udělali.
Vykopali tunely pod mešitou al-Aksá, ale šejkové a mudžahedíni mešity al-Aksá tyto tunely odhalily a vyzvali palestinský lid: „Podívejte, co se stalo, podívejte, co se stalo.“ Toto volání však přešlo bez povšimnutí, moji milovaní bratři. Je však pozdě? Ne, není ještě pozdě. Pokud se sjednotíme, mešita al-Aksá nezůstane v rukou sionistického nepřítele, nezůstane v rukou vašeho nepřítele navzdory všem jejich spiknutím proti palestinskému lidu.

Dívka: K al-Aksá, k al-Aksá – sjednotíme naše řady. Vymažeme lid Sionu a neponecháme ani jednoho z nich.

Odkaz na přepis pořadu v angličtině.
Odkaz na spuštění videa v externím přehrávači.
(nevyžaduje Windows Media Player, formát videa je .wmv)

14.12.2007 00:00 9Zdroj: Redakce Israel.cz