Praha Jeruzalém

[IMG R 10416]Ředitel základní školy Lamerchav z Petach Tikvy, který byl posledních několik dní v centru nenávisti za to, že měl údajně oddělit od ostatních čtyři etiopské studentky, se vehementně všem nařčením z rasismu brání. V dopisu zaslaném na magistrát města říká, že se rozhodl neodpovídat na informace zveřejněné v médiích, protože útoky nenechaly prostor pro logické vysvětlování.
Zdůraznil, že si škola vybírá své studenty podle náboženských kritérií (jedná se o náboženskou školu), ale etnický původ nehraje ve výběru roli. Dodal, že asi polovina studentů je sefardského původu.
Etiopské dívky prý byly umístěny do samostatné třídy, aby jim bylo umožněno udělat pokrok ve studiu, zejména ve čtení a psaní, než se budou moci přidat ke své třídě. Pokud by byly dívky umístěny do běžné třídy ještě před tím, než dostanou pořebné vzděání, způsobilo by to prý více škody než užitku. Dodal, že dívky se jinak účastnily mnoha školních akcí, včetně výletů, hudby, tělocviku a hodin výtvarné a pracovní výchovy, společně s ostatními studenty.
Odmítl také tvrzení, že byly dívky od ostatních odděleny během přestávek. Učitelé a ostatní studenti to prý mohou dosvědčit.

14.12.2007 00:00 3

Klíčová slova