Praha Jeruzalém

[IMG R 10427]Procházka podél pláže skončila pro 73letou ženu z Aškelonu v nemocnici Barzilai. Při sobotní procházce podél Bar Kochbovy pláže byla totiž napadena a pobodána.

Záchranáři našli ženu ležet na zemi s viditelnou ranou na spánku. Řekla jim, že ji pobodal cizí muž, se kterým se prý nepohádala, ani jí nic neukradl. Jen ji bodl do spánku a utekl. Žena měla podle vlastních slov namířeno na toalety u promenády. Bylo jí divné, že jde nějaký muž směrem k dámským toaletám, ale nechala to být. Ještě než si stihla všimnout, že má muž v ruce nůž, napřáhl se a zezadu ji bodl do spánku.

Kolemjdoucím se podařilo muže zadržet a ten byl později policií zatčen. Policie se nejprve domnívala, že šlo o politicky motivovaný čin, protože muž je 25letý Palestinec z vesnice Dora na Západním břehu. Muž ale tvrdí, že jednal pod vlivem drog. Sama Asajagová tvrdí, že si není jista, zda to politicky motivovaný čin nebyl. Muž byl podle ní při útoku klidný. Je si spíše jistá, že byla pobodána protože je Židovka a on Palestinec. Navíc se od policie dozvěděla, že muž při výslechu posléze řekl, že vyrazil ven, aby pobodal Žida.

Napadená žena doufá, že bude útočník přísně potrestán, protože když dnes napadl ji, mohl by zítra napadnout někoho jiného.

16.12.2007 00:00 3