Praha Jeruzalém

[IMG R 10116]Aktivistka Hamásu, Samar Sbaihová, po svém propuštění z izraelského vězení nečekala ani den, a vyzvala ostatní členy Hamásu k únosu více izraelských vojáků.
Sbaihová hovořila na tiskové konferenci v Bejt Hanun (Pásmo Gazy) k příležitosti oslavy svého propuštění z izraelského vězení, kde si odpykávala trest dlouhý 28 měsíců. Kromě únosu dalších vojáků trvá také na tom, že by Gilad Šalit neměl být propuštěn.

Sbaihová je považována za jednu z nejvýše postavených teroristek Hamásu, která byla v Izraeli uvězněna (nejznámější je Amneh Munaová, která byla odsouzena za únos a vraždu 16letého Ofira Rahuma). Své propuštění věnovala „všem palestinským mučedníkům a zejména šejchu Ahmadu Jásínovi.“ Sbaihové se dostalo mediální pozornosti v době, kdy ve vězení porodila svého syna.

Sbaihová dále dodala, že její líto, že se nemohla účastnit velké sobotní demonstrace Hamásu k příležitosti jeho 20. výročí. Podle ní litovalo i mnoho dalších žen ve vězení.

Sbaihová byla zatčena v září kvůli podezření, že pomáhala vyrábět bomby pro Hamás. Její manžel byl ve vězení 6 měsíců za to, že své manželce pomáhal.

Představitel Hamásu, který ji přivítal, pochválil ženy, které se účastní boje proti Izraeli. Hamás podle něj nerekrutuje pouze muže, ale i ženy.

18.12.2007 00:00 3