Praha Jeruzalém

[IMG R 10383]Krajně pravicový řecký „historik“ (za historika se označuje sám, i když historii nikdy nevystudoval. Vystudoval práva, politické vědy a sociologii),  stanul v úterý před soudem pro údajné podněcování k rasové nenávisti. Ve své knize totiž popírá, že by došlo k holokaustu, kniha navíc údajně obsahuje ještě další protižidovská tvrzení.

Podle serveru Wikipedia v knize sám sebe údajně popisuje jako „nacistu, fašistu, rasistu, antidemokrata a antisemitu.“ Podporuje mýtus o Protokolech sionských mudrců, židovské děti v koncentračních táborech popisuje jako „velmi tlusté“ a „dobře živené“, tvrdí, že Židé jsou „podlidé“, „úhlavní nepřátelé“ a kritizuje nacisty za to, že nezbavili Evropu židovského sionismu. Ve stejné knize charakterizuje bývalého tajemníka OSN, Koffiho Annana, jako „kanibala“ a „potomka kanibalů“ a údajně tvrí, že  Židé musejí být „shromážděni a popraveni během 24 hodin,“ což je prý „jediný způsob, kterému rozumějí.“ (http://en.wikipedia.org/wiki/Konstantinos_Plevris)

Vůdce židovské komunity dosvědčil u aténského soudu, že kniha Costase Plevrise (Konstantinos Plevris) „Židé: Úplná pravda“, vedla ke zvýšení útoků na židovské památky v zemi.
„Poté, co byla kniha vydána, zvýšil se počet útoků proti židovským místům,“ řekl Moses Constantini, šéf Ústředního výboru židovských obcí v Řecku.
Jedná se o první soud kvůli podněcování k rasové nenávisti v Řecku. Líčení bylo odročeno na 13. prosince. Souzen je promě Plevrise také nakladatel, vydavatel a novinář malého pravicového časopisu, který uveřejnil části knihy.
Podle Benjamina Albalase, představitele židovské obce v Aténách, kniha „podporuje násilí… a povzbuzuje lidi, aby nás zabíjeli.“
Obhajoba tvrdí, že je jejich klient perzekuován za svobodné vyjádření svého názoru.

10.12.2007 00:00 9

Klíčová slova