Praha Jeruzalém

Redakce serveru Israel.cz zpracovala analytický komentář s názvem „Sderot – město duchů jako strategická volba“ zabývající se nedávným vývojem a budoucí perspektivou bezpečnostní problematiky související s neutuchajícím palestinským bombardováním izraelského města Sderot.

[IMG R 10411]Izrael nyní stojí v pohledu na zajištění své bezpečnosti na křižovatce. Izraelská vláda se očividně zdráhá učinit kroky, které by prospěly bezpečnosti Izraele, ale které by zároveň ohrozily pozici Izraele na mezinárodní scéně. Jde o otázku pokračujícího palestinského bombardování izraelského města Sderot. Lidé zatím trpí touto formou terorismu především po stránce psychiky, nicméně v případě očekávaného zdokonalení raket se hrozba stane smrtelnou.
Lidé protestují, mají pocit, že je vláda nechává nechráněné. Politici v čele s premiérem Ehudem Olmertem a ministrem obrany Ehudem Barakem se naopak snaží přesvědčit, že pro zajištění bezpečnosti dělají reálné maximum, ale poukazují na složitost situace a časovou náročnost vývoje obranných systémů.
Do toho se však ozvou hlasy z armádních kruhů vysvětlující, že jedna věc, do níž se vládě rozhodně nechce, se bude muset učinit: obnovit trvalou fyzickou přítomnost izraelské armády v Pásmu Gazy….

Pokračování článku…

15.12.2007 00:00 4Zdroj: Redakce Israel.cz