Praha Jeruzalém

Jair Nitzani připravil pro zahraniční pracovníky stručný návod, jak pochopit všechny ty komplikace, které okolo Židů v Izraeli jsou. Vytvořil tak několikadílný seriál, který s úspěchem vysílala izraelská televize. Pokud tedy také patříte mezi ty, kteří se v této problematice stále ještě nevyznají, ručíme vám za to, že po téhle izraelské lekci o izraelských Židech už budete chápat úplně všechno 🙂 (a nebo vůbec nic)

Ahoj a dobrý večer všem zahraničním pracovníkům, zde ve studiu, i těm co se na nás dívají doma.

Dnes musíte pochopit, jaký problém je s Židy.
Víte, v Izraeli je nás Židů hodně. Jsou ale tři druhy Židů. Jsou jednoduší Židé, které vídáte hodně v ulicích, střední Židé a velmi velmi Židé.
Jednoduší Židé, jako jsem například já, nenosí na hlavě kippu.

Střední Židé nosí kippu, která je pletená. Mají speciální malou sponku k připevnění kippy na hlavu. Takže vidíte, že je pro mě dobré, že nejsem střední Žid, protože vítr by mi odvál kippu z hlavy.

Velmi, velmi Židé nosí černý klobouk, stále, stále černý klobouk.

A teď, když vy například, vy nejste Žid a chcete se stát jednoduchým Židem, jako jsem například já, musíte se nejprve stát velmi, velmi Židem a teprve potom, když se rabíni nekoukají, stanete se jednoduchým Židem. Ale tady to nekončí. Musíte si také, a teď mi promiňte, uříznout penis. Pouze pokud nějaký máte a ne celý. Jen malý kousek penisu. Pokud ovšem nemáte velmi velký penis, pak si musíte uříznout větší kus. Je to proto, že chceme mít všichni stejnou velikost, abychom jeden na druhého nežárlili. My v Izraeli totiž říkáme, všichni Izraelci jsou přátelé.

A to je také důvod, proč všichni chodíme do armády. Abychom jeden druhého chránili. Samozřejmě kromě velmi, velmi Židů. Ti nechodí, protože mají jiný způsob jak nás chránit. Studují Bibli, celý den. Velmi, velmi urputně se modlí a to je důvod proč nás Bůh chrání a proč se tady v Izraeli nikdy nic špatného nestalo.

31.12.2007 00:00 12Zdroj: Redakce Israel.cz

Klíčová slova