Praha Jeruzalém

Několik tisíc osadníků a pravicových aktivistů se v neděli sešlo v různých částech Západního břehu, aby si připomněli svátek Chanuka vybudováním nových stanovišť pro založení osad. I přesto, že armáda prohlásila veškeré tyto oblasti za vojenské oblasti, zdržela se zásahu proti shromážděním.
Malá část aktivistů se chystá na místech strávit noc. Představitelé armády informovali, že lidé, kteří zůstanou, budou armádou z místa odvezeni.
Boris Grossman, zástupce starosty Ma′aleh Adumim se pochodu účastnil také. „Přišli jsme říct, že chceme stavět v oblasti E-1. Není možné, aby nám Condoleezzaa Riceová říkala, co máme ve vlastní zemi dělat.  V současnosti je plánována výstavba 3 500 bytových jednotek, které byly schváleny Rabinem, Barakem a Netanjahuem. Výstavba byla kvůli Annapolisu pozastavena. Stát to schválil, Ministerstvo pro výstavbu program také schváilo,“ řekl.

V sobotu protestovalo v oblasti E-1 asi 40 levicových demonstrantů. Jejich demonstrace byla rozehnána, několik demonstrujících bylo předvedeno na policejní stanici.

10.12.2007 00:00 5

Klíčová slova