Praha Jeruzalém

[IMG R 10370]Autobus vezoucí židovské studenty z ješivy v  Bnei Brak byl při průjezdu drúzskou vesnicí Peki′in napaden mladíky, kteří na autobus házeli kameny.  Nikdo nebyl zraněn, způsobena nebyla ani vážná škoda. Policie zahájila vyšetřování a prohledává oblast, aby zajistila útočníky, kterými jsou zřejmě místní obyvatelé.
Studenti ješivy byli na cestě na sever Izraele k hrobu židovského duchovního vůdce a zastavili se navštívit jeskyni, kde se podle legendy skrýval rabín Šimon Bar Jochaj před římskou armádou.
Když se studenti vraceli k autobusu, jeden z drúzských mladíků do jednoho ze studentů strčil. Nikdo ze studentů na to nereagoval a všichni se vrátili do autobusu. V tom okamžiku začali drúzští mladíci na autobus házet kameny. Řidič s autobusem odjel z vesnice. Za vesnicí zastavil, aby zjistil, zda je někdo zraněn, jak velké jsou škody a aby zavolal policii.

Při říjnových nepokojích, po kterých všechny židovské rodiny vesnici Peki′in opustily, bylo několik lidí zraněno. Místní drúzové pak prohlásili, že šlo jen o jeden incident a že se Židé mohou vrátit.

Související články:
Desítky lidí zraněny při nepokojích v Galileji
Poslední židovská rodina opouští drúzskou vesnici Peki′in
Židé, kteří museli uprchnout z Peki’inu, jsou prý vítáni zpět

25.12.2007 00:00 5

Klíčová slova