Praha Jeruzalém

[IMG R 10159]V dubnu britský bulvární deník The Daily Mail informoval o tom, že britské školy přestaly vyučovat o holokaustu, aby neurážely cítění muslimských studentů. Článek byl založen na vládním dokumentu a od jeho zveřejnění kolují na internetu rozzlobené řetězové e-maily.

Redakce izraelského Ynet ale celou věc prověřila a zjistila, že celá zpráva nemá opodstatnění a že vládní dokument, na kterém je založena, nikdy nedeklaroval, že by byl holokaust z osnov vyloučen.
To jediné o čem vládní dokument hovoří je, že jsou kontroverzní témata, o kterých britští učitelé neradi učí. Je mezi nimi holokaust, americké otroctví a křižáci.

Zdroje z britského vzdělávacího systému potvrdily, že článek byl nepravdivý a že výuka o holokaustu pokračuje. Orla Delegrayové z odboru pro mládež, školství a rodinu říká, že jsou neoddiskutovatelná témata, která budou na školách chráněna a patří mezi ně i holokaust. Ministerstvo školství prý investovalo miliony liber do programů, během kterých britští studenti navštívili Osvětim.

Podle Karen Pollockové se angličtí a welští školáci učí o holokaustu povinně , když jim je 11 – 14 let.
Vše potvrdil i izraelský velvyslanec v Británii, Ron Prosor, který si Británie za tento přístup váží.

21.12.2007 00:00 22