Praha Jeruzalém

[IMG R 10493]Osm minometných granátů bylo v neděli vypáleno z Pásma Gazy směrem na západ Negevu. Dva minometné granáty dopadly v Netiv Haasara, zbytek na otevřené prostranství.

Jeden minometný granát dopadl mezi dva domy, které poškodil. V jednom z domů žijí dvě malé děti, ale v okamžiku útoku nikdo ani v jednom z domů nebyl.

„Máme hodně štěstí nebo je to zázrak,“ říká Moira Drorová. „Žijeme asi 200 metrů od vesnice Bejt Hanun v Gaze. Na rozdíl od raket Kassám, pro které je výstražný systém, se u minometných granátů snažíme poslouchat když jsou odpalovány a běžet do krytu. To jde ale jen když jsou otevřená okna a je velmi ticho. Dnes jsme to neslyšeli. Bylo to velmi rychlé a dopadlo to hned vedle nás.“

Palestinci v těchto dnech obnovili ostřelování vesnice Netiv Haasara a zasahují jen jih vesnice, zejména jednu ulici. Podle Drorové byl dům naproti jejímu zasažen minometným granátem, který zničil obývací pokoj. Další minometný granát zničil počítačový pokoj v jiném domě. Jiný minometný granát dopadl asi 4 metry od ní, když věšela prádlo, naštěstí ale neexplodoval.

14.01.2008 00:00 3