Praha Jeruzalém

[IMG R 10483]Vyučující předmětu kinematografie, Nizar Hassan, stále na vysoké škole Sapir nevyučuje, protože nadále probíhá jednání kvůli jeho přístupu ke studentům. Vyučující před časem vzbudil kontroverzní reakce tím, že odmítal učit studenta, který na přednášku přišel ve své vojenské uniformě.

Nyní se ale objevil další problém, který již zásadně ohrožuje jeho budoucnost na této škole.
Studentka třetího ročníku zaslala komisi, která vyšetřuje předchozí případ, dopis, který ukazuje, že učitelovo chování k vojákovi v záloze nebylo ojedinělým incidentem.

Nejmenovaná studentka podle vlastních slov přišla na přednášku s batohem, na kterým byla vyšitá izraelská vlajka. Když si toho učitel všiml, řekl jí, aby batoh otočila tak, aby na vlajku neviděl. Studentka odmítla a učitel proto přišel až k ní a batoh sám otočil. Když se vyučující vrátil zpět před studenty, studentka batoh opět otočila. Vyučující opět přišel až k ní a vše se opakovalo. Vyučující nakonec přerušil přednášku a násilím jí batoh vzal, odnesl ho a postavil na katedru.

Tento incident s vlajkou ale nebyl jediným, který studentka zažila. Při soukromé konzultaci, při které studentka se svým vyučujícím konzultovala film, který hodlala natočit, učitel okomentoval její židovskou hvězdu (Davidova hvězda), kterou měla na řetízku. Dotázal se studentky, proč něco takového nosí. Odvětila, že je to pro ni sionistický důvod. Učitel následně odmítl setkání se studentkou, pokud bude přívěsek mít.
Studentka poznamenává, že před těmito incidenty pohlížela na vyučujícího se vším respektem a měla k jeho přednáškám blízký vztah. Měl na ni prý velký vliv.
Dnes studentka vyjadřuje nepochopení nad tím, že tento vyučující stále ještě nebyl ze školy propuštěn.

Předchozí články:
Arabský vyučující odmítl učit rezervistu v uniformě
Arabský profesor, který odmítl učit studenta v uniformě, bude zřejmě propuštěn

12.01.2008 00:00 6