Praha Jeruzalém

[IMG R 10458]Centrum Simona Wiesenthala ve čtvrtek oznámilo, že ve světle vraždy bývalé premiérky Benazir Bhuttové vyzývá OSN, aby označilo sebevražedné útoky za zločiny proti lidskosti.

Podle rabína Marvina Miera připravilo centrum celostránkový inzerát v novinách New York Times a International Herold Tribune, ve kterém se bude snažit získat širokou podporu pro tento krok.

„Sebevražedný teror. Co víc to ještě bude stát, aby svět začal jednat?“ ptá se reklama, která je adresovaná generálnímu tajemníkovi OSN, Ban Ki-moonovi, a současnému prezidentovi Valného shromáždění OSN, Sergjanu Kerimovi.

„Strašná vražda bývalé pákistánské premiérky, Benazir Bhuttové, je zatím poslední v nekonečné epidemii sebevražedných teroristických útoků, které zavraždily tisíce nevinných a zničily desítky tisíc rodin po celém světě,“ dodává.

Cílem reklamy je, aby se OSN začalo zabývat sebevražedným terorismem stejně, jako se zabývá hladomorem nebo AIDS. Navrhuje také, aby byl vypracován seznam těch, kteří sebevražedný terorismus umožňují a ti by pak podléhali zákazu cestování. Stejně tak by měli náboženští vůdci při každé příležitosti odsuzovat víru ve vstup do ráje skrze sebevražedný terorismus.

05.01.2008 00:00 11