Praha Jeruzalém

[IMG R 10518]Tisíce Jordánců v pátek demonstrovalo v jordánském hlavním městě proti izraelské blokádě Gazy. Vykřikovaly při tom hlesla podporující organizaci Hamás k tomu, aby obnovila sebevražedné bombové útoku proti Izraeli.
Asi 8 000 aktivistů z Muslimského bratrstva vyšlo do ulic, aby podpořilo své ideologické spojence, palestinskou organizaci Hamás, a přivítali jejich úspěch při proražení hranice do Egypta.

„Lidé Jordánska jsou s Hamásem,“ křičel dav, který vyzval islámistickou skupinu k tomu, aby obnovila kampaň sebevražedných bombových útočníků a zintenzívnila raketové útoky proti Izraeli.

„Ohh Hamás, zasáhněte je raketami Kassám? Přiveďte sebevražedného útočníka do Tel Avivu,“ volali a mávali zelenými vlajkami jordánského opozičního Muslimského bratrstva.

Vášně pobízené blokádou jsou mezi Jordánci, kde mají mnozí palestinský původ, vysoké.
Stoupenci Hamásu během posledních několika dnů vyšli do ulic v mnoha částech hlavního města, vždy pod přísným dohledem místních orgánů.

Představitelé Jordánska mají obavy, že by izraelské vojenská eskalace mohla oslabit snahy o pokrok v izraelsko-arabských mírových rozhovorech.

26.01.2008 00:00 6