Praha Jeruzalém

[IMG R 10169]Izraelské letectvo zaútočilo ve středu večer na palestinské auto jedoucí v centrální Gaze poblíž uprchlického tábora al-Burejdž. Palestinci informovali, že byli při útoku zabiti dva lidé – řidič auta a kolemjdoucí.
Útok byl společnou akcí Šin Bet a izraelského letectva a směřoval na automobil, ve kterém cestovalo několik členů teroristické organizace. Podle armády byl automobil naložen zbraněmi a municí a zabití muži byli členy Výborů lidového odporu, kteří převáželi rakety Kassám.
Palestinské zdroje tvrdí, že oba muži patřili ke skupině výrobců zbraní Brigád Salaha al-Dina, vojenského křídla Výborů lidového odporu.

Ve středu také izraelská armáda omylem zaútočila na automobil s palestinskými civilisty. Při tomto útoku zemřeli tři členové jedné rodiny. Vojenské zdroje potvrdili, že auto s civilisty, které cestovalo blízko původního cíle útoku, kterým byla teroristická buňka zapojená do střelby raket, bylo omylem zasaženo. Incident je prověřován.
Raketové a minometné útoky na Sderot a okolí mezitím i nadále pokračují. Za poslední dva dny dopadlo na Izrael již téměř 100 raket Kassám.

17.01.2008 00:00 1