Praha Jeruzalém

[IMG R 10332]Prezident Spojených států, George W. Bush navštíví ve dnech 9.-11. ledna Izrael. Oficiální uvítací ceremoniál na letišti Ben Guriona se bude konat ve středu v 11:55. S prezidentem Bushem se přivítá izraelský prezident, Šimon Peres, premiér, Ehud Olmert, předsedkyně Knessetu, Dalia Itziková, a další vysocí představitelé Izraele.

V 15:00 se bude konat setkání obou prezidentů v prezidentské rezidenci Šimona Perese. Mezi 16:00 a 18:00 se bude konat setkání s premiérem Olmertem v jeho rezidenci. Po něm bude následovat setkání se zástupci tisku.

Následující den, ve čtvrtek 10. ledna, navštíví prezident Bush Palestinskou samosprávu. Ve čtvrtek se také bude konat večeře v rezidenci premiéra Olmerta.

V pátek, 11. ledna, navštíví prezident Bush památník holokaustu, Jad Vašem. Doprovázet ho bude prezident, Šimon Peres, premiér, Ehud Olmert, předseda výboru Jad Vašem, Tommy Lapid, a předseda správní rady Jad Vašem, Avner Šalev.

Po návštěvě v Jad Vašem si prezident prohlédne ještě Kfar Nahum a Horu blaženosti.
Ještě v ten stejný den prezident Bush z Izraele odcestuje, rozlučkový ceremoniál se bude konat na letišti Ben Guriona ve 13:20. Zúčastní se ho opět vrcholní představitelé Izraele, včetně prezidenta, premiéra a předsedkyně Knessetu.(všechny uvedené časové údaje jsou podle izraelského času, tedy +1 hodina)

09.01.2008 00:00 1Zdroj: Redakce Israel.cz