[IMG R 10305]Více než tisícovka levicových aktivistů v neděli přicestovala na přechod Erez, aby sem přivezla jídlo a lékařské vybavení pro pobřežní pásmo. Aktivisté na místě uspořádali demonstraci proti uzávěře, kterou Izrael na Pásmo Gazy uvalil. Na opačné straně hranice organizovali vlastní protest Palestinci.
Na přechod Erez dorazilo z celého Izraele 25 autobusů a asi 100 aut. Aktivisté sebrali během demonstrace tři tuny jídla a zdravotnických zásob. Zboží bude převezeno na přechod Kerem Šalom, kde bude v pondělí předáno Palestincům.
Demonstraci navštívil i arabský poslanec Džamal Zahalka (Balad), který vyzval k ukončení blokády a znovuotevření hranice. Zahalka nazval izraelské metody fašistickými.
Protestu se účastnilo i několik obyvatel ostřelovaného Sderotu.
27.01.2008 00:00
5