Praha Jeruzalém

[IMG R 10502]Libanonské noviny al-Akhbar, které jsou spřátelené s organizací Hizballáh, v pondělí informovaly, že mají důkazy o existenci částí těl izraelských vojáků, které měla izraelská armáda zanechat v Libanonu.
Ve snaze potvrdit obsah plamenného projevu Hassana Nasralláha list jako důkaz zveřejnil fotografii „psí známky“ (identifikační známky vojáků) s osobními informacemi o izraelském vojákovi, který byl během války zabit.

Hizballáh se podle listu rozhodl zveřejnit detaily, aby „zasel zmatek a rozpaky v izraelské armádě a politickém vedení v předvečer zveřejnění Winogradovy zprávy.“

Podle jednoho ze zdrojů představitelé izraelské armády možná věřili, že bylo toto téma ukončeno s rodinami vojáků, neodhalili prý ale fakt, že ostatky vojáků zůstaly v Libanonu. Podle zdroje také Izrael prostřednictvím Červeného kříže požadoval od Hizballáhu na konci války informaci o tom, co se s ostatky stalo.

Psí známky, které byly prezentovány v libanonském tisku, patřily izraelskému vojákovi, Ronu Mašiahovi. Izraelská armáda rodinu informovala o tom, že známky zůstaly v Libanonu. „Podle toho co víme, zůstaly známky v Libanonu,“ řekl Ronův bratr Motti. „Je možné, že tam zůstaly i další věci a to vzhledem k explozi, ke které tam došlo.“

Mašiahova rodina byla seznámena se zprávou z patologie, stejně jako všechny truchlící rodiny. Podle Mottiho Mošiaha, bylo tělo jeho bratra z Libanonu odvezeno netknuté a převezeno do Izraele k pohřbu.
V reakci na Nasralláhův projev řekl, „je mi jasné, že pokud rodiny na Nasralláhův projev odpoví, jen ho to podpoří v tom, aby v příběhu pokračoval. Podle něj je nejlepší Nasralláha ignorovat.

Podpraporčík Ron Mašiah (33) z Chadery sloužil jako letecký mechanik a zemřel společně s dalšími čtyřmi vojáky při nehodě helikoptéry CH-53 Sikorsky.

22.01.2008 00:00 5