Praha Jeruzalém

[IMG R 10381]Šéf Šin Bet, Juval Diskin, v neděli řekl, že armáda a Šin Bet zabili při různých operacích v Gaze během posledních dvou let asi 1 000 teroristů. Tuto informaci předložil při pravidelném zasedání vlády.
Ministr pro vnitřní bezpečnost, Avi Dichter, na zasedání informoval, že bylo v Gaze zabito asi 5% tamních ozbrojenců, toto číslo je odhadováno asi na 20 000.

Dichter také vyzval vládu k tomu, aby změnila metody činnosti, aby došlo k přerušení opotřebovávacího boje proti Sderotu a okolním komunitám. Řekl, že zatímco izraelská armáda útočí na  teroristy, Palestinci útočí na civilisty.

Dichter před svým vystoupením na zasedání vlády hovořil také na zasedání strany Kadima a řekl, že by jakékoliv rozhodnutí učiněné ohledně izraelsko-palestinského vyjednávání, mělo být nejprve projednáno na stranické úrovni.

[IMG L 10489]“Nemůžeme ukončit nic, dokud není implementována první část Cestovní mapy,“ řekl, „Před tím, než cokoliv uděláme, musíme trvat na tom, aby Palestinci dokázali, že dokáží vynucovat právo.“
Premiér Olmert informoval ministry o svém setkání s americkým prezidentem George W. Bushem během jeho blízkovýchodní návštěvy. Řekl, že i přes nedávno zveřejněnou americkou zprávu, zůstává Írán okamžitou hrozbou.

„Musíme se ujistit, že je tato hrozba eliminována a Spojené státy jsou si toho velmi vědomy,“ řekl. Podle Olmerta Bush zdůraznil, že jsou Spojené státy zavázány tomu, že nemůže k izraelsko-palestinské dohodě dojít dříve, než bude plně zavedena Cestovní mapa, zejména co se izraelské bezpečnosti týče.

14.01.2008 00:00 1