Praha Jeruzalém

[IMG R 10495]Dva Palestinci podezřelí z vraždy izraelského osadníka, Ido Zoldana,  byli v pondělí vojenským soudem v Samaří obviněni. Soud již oběma mužům, Abdullahovi Brahamovi a Džafarovi Brahamovi, prodloužil vazbu. Soud zřejmě začne na konci února.

29letý Ido Zoldan z Šavei Šomron byl zavražděn zastřelením poblíž osady Kedumim 19. listopadu 2007 v předvečer mírové konference v Annapolis. Podezřelí na něj zahájili střelbu a vážně ho zranili. Zoldan později svým zraněním podlehl.

Podle obvinění jeli podezřelí poblíž vesnice Kfar Kadum s úmyslem zavraždit izraelské řidiče. Abdullah Braham auto řídil, zatímco Džafar Braham držel improvizovanou pušku. Na zadním sedadle auta byl ještě další člověk.
Kolem 11 hodiny večer podezřelí zpozorovali auto s izraelskou poznávací značkou. Jeli za ním, pokusili se auto odříznout a Braham se pokusil vystřelit. Napoprvé neuspěl, protože zásobník nebyl ve zbrani správně
zasunut.
Poté co zbraň opravili, čekali na další izraelské auto. Krátce poté zahlédli Zoldanovo auto a vypálili směrem na něj devět kulek. Zoldan byl poraněn na krku a na hrudníku a později na tato svá zranění zemřel.

Asi dva týdny po útoku izraelská armáda oznámila, že členové buňky, která je odpovědná za Zoldanovu smrt, byli zatčeni ještě v noc vraždy. Podle armády byli tři členové buňky palestinští policisté. Třetí terorista, Fadi Jamaa, byl zatčen palestinskými bezpečnostními složkami.

15.01.2008 00:00 1