Praha Jeruzalém

[IMG R 10520]Příslušník pohraniční policie byl v sobotu pobodán Palestincem v průmyslové zóně Atarot severně od Jeruzaléma. Policista utržil středně těžké zranění. Palestinec byl dalším policistou postřelen a je v kritickém stavu.

Počáteční vyšetřování zjistilo, že pohraniční policie, která hlídkovala v oblasti, chtěla zkontrolovat Palestince, který procházel průmyslovou zónou. Muž ale vytáhl nůž, otevřel dveře policejního džípu a policistu za volantem pobodal.

Terorista chtěl následně pobodat i policistku sedící na zadním sedadle, ta se však bránila a jemu se útok nezdařil. V tomto okamžiku velitel policejního týmu vystoupil z auta a na Palestince bojujícího s policistkou vystřelil. Mezitím již byla na cestě na místo policie i záchranka.

Pobodaný policista utrpěl bodná zraněni na krku a zádech a byl za plného vědomí převezen do nemocnice. Do nemocnice putoval i postřelený terorista.

Ve čtvrtek byl policista z pohraniční policie zabit a jeho kolegyně utrpěla vážná zranění, když na ně vypálil terorista u vstupu do uprchlického tábora Šoafat severně od Jeruzaléma.

Dodatek redakce:
Pohraniční policie (Mišmar HaGvul) je bojová složka izraelské policie. Při svém vzniku náležela pod armádu, později byla přesunuta pod policii. I dnes jsou její příslušníci vzhledem relativně snadno zaměnitelní s příslušníky armády. Část tvoří profesionální policisté, z části v ní slouží ženy a muži během základní vojenské služby.

26.01.2008 00:00 17