Praha Jeruzalém

Obyvatelé měst Sderot a Aškelon nemají po neklidném úterku klid ani ve středu. V úterý na ně Palestinci odpálili celkem 41 raket. Ostřelování pokračuje i ve středu – zatím bylo zaznamenáno kolem 50 raket. Jen během jedné hodiny byla zaznamenána salva nejméně 28 raket.
Policie, pohraničníci i záchranná služba rozmisťují v oblasti své posílené jednotky. Úterní ostřelování vedlo ke zranění čtyř osob včetně pětileté dívky. Zranění nebyla vážná.

K raketovým útokům se přihlásilo vojenské křídlo Hamásu, Brigády Izz al-Dína al-Kássama. Hamás využil tuto formu terorismu ke svému zviditelnění a vyslal své aktivisty do ulic a mešit v Gaze, aby megafony ohlašovali bombardování Sderotu a Aškelonu. Hamás hlásal, že jejich raketová palba zcela ochromila život ve Sderotu a že v ostřelování bude pokračovat v reakci na aktivity izraelské armády v Pásmu Gazy při nichž bylo zabito 19 ozbrojenců včetně syna Mahmúda al-Zachara, významného představitele Hamásu.

Šéf generálního štábu izraelské armády, Gazi Aškenazi, mezitím v úterý večer oznámil, že vojsko může dále rozšířit své působení v Pásmu Gazy a pokračovat v bojích s cílem minimalizovat odpalování raket Kassám.

16.01.2008 00:00 5