Praha Jeruzalém

[IMG R 10494]Řetězový e-mail, který v současné době koluje po internetu, hlásá, že je americký prezidentský kandidát, Barack Obama, ve skutečnosti radikálním muslimem, který pracuje pro al-Kajdu a chce svrhnout americkou vládu.

Jednou s cílových skupin, pro kterou má být e-mail určen, jsou také američtí Židé, protože e-mail je kromě angličtiny psán také hebrejsky.

Pisatel dopisu si klade otázku, kdo vlastně Barack Obama je. Obamův nevlastní otec, Lolo Soetoro, mu prý představil islám tím, že ho zaregistroval do wahabistické  muslimské školy nebo-li madrassy v Jakartě v Indonésii. Podle pisatele vstoupil Barak Hussein Obama do křesťanské církve, aby zakryl svůj muslimský původ při snaze dosáhnout na nejvyšší post a zničit USA zevnitř.

Není to první útok na Obamu. Již na začátku kampaně ho někteří obviňovali, že se snaží zakrýt svůj původ  a fakt, že jeho prostřední jméno je Hussein.

K případu se vyjádřila také Liga proti hanobení (ADL), která e-mail prověřila a tvrdí, že ve skutečnosti Obama od 6 do 10 let navštěvoval veřejnou školu v Indonésii, kde studoval jak s muslimskými, tak i nemuslimskými studenty. Dále tvrdí, že senátor Obama není muslim. Je křesťan a člen Spojené církve Kristovy.

Lester Crown, americký židovský miliardář, řekl, vzhledem k Obalově vztahu k Izraeli je přesvědčen, že bude i nadále přítele Izraele, kterého rád uvidí v Bílém domě. Obama je podle něho odhodlaný co se týče ochrany izraelské bezpečnosti i ohledně pomoci Izraeli dosáhnout míru z jeho sousedy.

K e-mailu se vyjádřila i organizace, která se věnuje mobilizaci amerických Židů k podpoře trvalých amerických diplomatických snah na Blízkém východě, Israel Policy Forum. „Jen těžko je možné si představit, že někdo věří tomu, že celoživotní návštěvník kostela, Obama, je muslim, nebo že je ten chlap s proizraelskou minulostí tajným agentem teroristů.“

14.01.2008 00:00 12