Praha Jeruzalém

[IMG R 10426]Otec uneseného izraelského vojáka, Gilada Šalita, ve čtvrtek řekl, že zaslal kondolenci vůdci Hamásu, Mahmúdu al-Zaharovi, jehož syn, také člen Hamásu, byl při izraelském útoku zabit.
Al-Zahar potvrdil, že dopis od Šalita dostal.

„Byl to osobní dopis s projevem soustrasti,“ řekl Šalit. Řekl také, že v dopise neapeloval na al-Zahara ve prospěch propuštění svého syna, 21letého Gilada. Odmítl ale obsah dopisu zveřejnit.
Al- Zaharův syn, 24letý Hussam, byl jedním z 19ti Palestinců, kteří byli v úterý zabiti při operaci izraelské armády proti raketovým buňkám. Scéna, ve které plačící al-Zahar líbá čelo svého mrtvého syna byla zveřejněna v izraelské televizi.

„Naše srdce pukají, když jsou naši synové zabiti, ale nemáme jinou šanci,“ řekl al-Zahar. „Bolí to, ale máme vlast a svatá místa, která jsou důležitější než oni.“

Nejstarší Zaharův syn byl také zabit při útoku izraelské armády. Stalo se tak v roce 2003, když se izraelská armáda snažila zabít právě al-Zahara. Al-Zahar vede vojenské křídlo Hamásu, které při sebevražedných útocích zabilo více než 250 Izraelců. Všeobecně se také má za to, že právě on stál za krvavým převratem Hamásu v Gaze v červnu loňského roku.

18.01.2008 00:00 14