Praha Jeruzalém

[IMG R 10089]Izraelský prezident, 84letý Šimon Peres, má nový nápad, jak bojovat proti antisemitismu – Facebook.
Pro skupinu mezinárodních studentů v úterý řekl, že populární společenská internetová služba (Facebook) je efektivním místem pro boj proti šíření nenávisti a podněcování na internetu.

„Antisemitismus je nemocí všech. Perzekuování minorit, diskriminace, xenofobie a násilí existují v mnoha zemích světa,“ řek skupině, která se shromáždila v Jad Vašem na mezinárodní konferenci mládeže o holokaustu, jejíž účastníci reprezentovali více než 60 zemí.

„Máte příležitost učit své přátele o vzpomínce holokaustu, aby tyto horory nebyly nikdy zapomenuty a aby se již nikdy neopakovaly.“

Když byl jedním z účastníků dotázán, jak to každý z nich může udělat, Peres odpověděl, „Kdo z vás tu již slyšel o Facebook?“ Téměř všichni účastníci zvedli ruce.

„Můžete bojovat proti antisemitismu prostřednictvím společenských sítí, jako je Facebook,“ pokračoval.
Mluvčí Šimona Perese, Ayelet Frischová, řekla, že se Peres minulý týden setkal se zakladatelem Facebook, Markem Zuckerbergem, na ekonomickém fóru v Davosu. Peres, který pomohl zavést počítače do armády, je již dlouhá léta aktivním stoupencem moderních technologií.

V současnosti stojí mimo jiné za iniciativou na vytvoření první světové sítě pro elektrické automobily v Izraeli. Má také aktivní webovou stránku. Vlastní profil na Facebook zatím ještě nemá, podle Frischové ale zvažuje jeho zřízení.

30.01.2008 00:00 2