Praha Jeruzalém

[IMG R 10490]Televizní stanici organizace Hizballáh, Al-Manar, může nyní sledovat podstatně více lidí než doposud. Může za to soukromá satelitní společnost z Thajska, THAICOM, která pokrývá Asii, Austrálii, Afriku, Blízký východ i většinu Evropy. Zdroje uvnitř společnosti však tvrdí, že za tím nestojí politický důvod, ale že jde o prostý byznys. Satelitní společnosti však v posledních letech šly přesně opačným směrem.

Poté, co evropské satelitní společnosti přestaly Al-Manar vysílat, byla tato televizní stanice dostupná pouze na dvou satelitech. Prvním byl egyptský Nilesat, který vysílá na Blízkém východě, v severní Africe a některých evropských státech. Druhým je Arabsat, což je pan-arabský satelit, který má zhruba stejné pokrytí.

Televizní stanice Al-Manar Hizballáhu slouží k šíření nenávistné propagandy, která je většinou směřována proti Izraeli, USA a Židům. Sám ředitel zpravodajství této televize řekl, že se Al-Manar staví na stranu Palestinců a nesnaží se o neutrální přístup ke zpravodajství.

13.01.2008 00:00 4