Praha Jeruzalém

[IMG R 10498]Ve snaze zabavit znuděné cestující čekající na vlak instalovaly Izraelské dráhy několik velkých plazmových obrazovek ve stanicích. Ne každý je touto iniciativou ale nadšen. Zejména od té doby, kdy železnice podepsala smlouvu s Channel 10 a přebírá živé vysílání.

Druhá největší izraelská komerční televize právě láme rekordy sledovanosti s izraelskou verzí reality show „Survivor“. Upoutávky na pořad ale ukazují i spoře oděné účastníky soutěže, což pobuřuje příslušníky ultra-ortodoxní společnosti a dokonce i některé sekulární cestující.

Chápou sice, že se železnice snaží cestujícím zpříjemnit čekání, je prý ale rozdíl mezi rozdáváním novin a stanovováním toho, na co se mají dívat. Noviny si vzít nemusejí, nastaveným obrazovkám vysílajícím Channel 10 se prý ale nevyhnou.

Věřící cestující dokonce zvažují, že budou kvůli vysílání železnici bojkotovat.
Izraelské dráhy nespokojeným cestujícím ale odpovídají, že Channel 10 je veřejný program a jako takový je monitorován Úřadem pro rozhlasové a televizní vysílání a které je v souladu s etickými normami a vysílacími pravidly.

20.01.2008 00:00 5