Praha Jeruzalém

[IMG R 10517]Dva teroristé, kteří byli ve čtvrtek večer zabiti poté, co vpadli do ješivy v osadě Kfar Etzion, byli minulý týden propuštěni z izraelského vězení. Tvrdí to palestinské zdroje z Hebronu.

Podle těchto zdrojů byli teroristé identifikováni jako dva příbuzní, Muhammad a Muhammad Sbaranovi, oba 20letí členové Hamásu z vesnice Beit Omer poblíž Hebronu.

Teroristé ozbrojeni střelnou zbraní a nožem a oblečení v uniformě hrozili studentům a vyučujícím v ješivě před tím, než byli zastřeleni. Dva vyučující v ješivě byli při boji lehce zraněni.

Palestinští bezpečnostní představitelé v pátek ráno oznámili, že oba muži byli poslední dva roky uvěznění v izraelském vězení za pokus ukrást zbraně z izraelské základny.

Poslanec Zevulun Orlev v pátek v reakci na tato zjištění vzkázal premiérovi Ehudu Olmertovi, že tady má důkaz o tom, že teroristé zůstávají teroristy.
„Pokus o vraždu v Guš Etzion je dalším varováním vládě, že výsledkem propouštění palestinských teroristů bude židovská krev,“ řekl.

Představitelé v Jeruzalémě řekli, že teroristé byli propuštěni po skončení trestu a ne jako gesto dobré vůle Mahmúdu Abbásovi.

Bezpečnostní složky mezitím pokračují v pročesávání oblasti Šoafat a pátraní po dalších teroristech, kteří stáli za střelbou u vstupu do uprchlického tábora severně od Jeruzaléma. Tito teroristé jednoho muže zabili, ženu zranili.

Vyšetřovatelé zatím zjistili, že jedna ze zbraní zabitého policisty byla teroristy ukradena. K útoku se přihlásily organizace „Brigády návratu“ a „Černé září“ z Fatahu. Přihlásili se i k držení chybějící zbraně.

26.01.2008 00:00 14