Praha Jeruzalém

[IMG R 10575]Poté co izraelský basketbalový tým Maccabi Tel Aviv vyhrál evropský i izraelský šampionát, láme další rekord. Americký basketbalová síň slávy uvede, jako součást izraelských oslav 60. výročí založení Izraele, výstavu oslavující úspěchy týmu.

Síň slávy obvykle uctívá hráče, kteří v basketbalu předvedli výjimečné dovednosti, nejlepší trenéry všech dob, rozhodčí a další hlavní přispěvatele hry v Americe. Každý rok ji navštíví miliony lidí.
Představitele izraelského konzulátu v Bostonu před pár měsíci napadlo tuto výstavu uspořádat, podpořila je i Židovská federace a viceprezident Síně slávy s projektem souhlasil.

Výstava bude zahájena v den izraelské nezávislosti. Na zahajovací ceremoniál se dostaví vysocí představitelé NBA, včetně Davida Sterna. Zúčastní se také bývalé basketbalové hvězdy Miki Berkovitch a Tal Brody, kteří pomohli Maccabi k získání prvního evropského titulu.

Výstava nabídne pohled na historii klubu od 30. let do dneška. Přípravy jsou v plném proudu a do USA se již převážejí exponáty, některé i velmi vzácné.

Je to poprvé, kdy Síň slávy prezentuje nějaký izraelský klub. Část z výstavy v USA zůstane jako trvalá součást exponátů Síně slávy.

Tato iniciativa izraelského konzulátu je další snahou ukázat Izrael i z jiné stránky, než jsou zprávy o teroristických útocích a  konfliktu.

15.02.2008 00:00 8