Praha Jeruzalém

[IMG R 10563]V sobotu odpoledne byli dva izraelští občané lehce zraněni, když na auto ve kterém cestovali začali Palestinci házet kameny. Došlo k tomu poblíž vesnice Azun východně od Kalkílije.
Mezi zraněnými je i 15letý hoch, kterému se podařilo dostat domů do osady Karnei Šomron, odkud byl sanitkou odvezen do nemocnice v Kfar Saba.

Izraelská armáda začala oblast pročesávat a hledá útočníky.

Další Izraelec byl ve stejné oblasti lehce zraněn v pátek, kdy byl na jeho auto hozen Molotovův koktejl. Tento muž byl také odvezen do nemocnice v Kfar Saba.

Podle vojenských zdrojů došlo od začátku roku 2008 ke zvýšení počtu těchto incidentů v oblasti Azun, v el-Khader jižně od Jeruzaléma a na silnici 443 mezi Modiin a Jeruzalémem. Izraelská armáda proto zvýšila svou aktivitu v oblasti.

Asi před týdnem se v Azunu objevily letáky, které varovaly obyvatele před házením kamenů na jednotky izraelské armády. Vojáci prý na tyto incidenty odpoví střelbou a uzavřením obchodů. Podle armádního vyšetřování se jednalo o nezávislou iniciativu jednoho z armádních důstojníků.

09.02.2008 00:00 25