Praha Jeruzalém

[IMG R 10124]Dva palestinští ozbrojenci, oba členové vojenské větvě Islámského džihádu, Brigád al-Kuds, byli ve čtvrtek v noci zabiti izraelskou střelou v centrální Gaze. Informovaly o tom zdroje z Gazy. Mluvčí izraelské armády letecký útok potvrdila, byl proveden proti „teroristickým elementům“ v oblasti.

Před třemi dny palestinské zdroje informovaly o tom, že byl izraelskou střelbou při vojenské akci v Gaze zabit desetiletý chlapec. Zdroje chlapce identifikovaly jako Tamera Abu Ša?ara.
Podle zdrojů bylo několik dalších lidí zraněno poté, co vojáci zahájili střelbu na Palestince v oblasti Khan Junis. Zdravotníci informovali, že měl chlapec podstoupit operaci a že je jeho stav kritický. Chlapec prý později zraněním podlehl.
Vojenská mluvčí řekla, že od palestinských představitelů neobdrželi žádnou informaci o dětských obětech a že neví ani o tom, že by vojáci okupovali nějakou budovu.

Útoky raketami Kassám mezitím pokračovaly. Podle domácího velitelství dopadlo od začátku roku v oblasti západního Negevu asi 400 raket.

23.02.2008 00:00 1