Praha Jeruzalém

[IMG R 10070]Izraelské jednotky provedly v Hebronu ve středu zátah proti domu jednoho ze strůjců teroristického útoku v Dimoně, Mohammeda Herbawiho. Tato čtvrť je považována za baštu Hamásu.

Vojáci prohledali dům a vyslechli sousedy. Palestinským bezpečnostním jednotkám v oblasti řekli, aby během operace zůstaly uvnitř svých stanovišť.

Tři Palestinci byli při střetech, ke kterým v oblasti došlo, zraněni poté, co izraelská armáda odpověděla na házení kamenů slzným plynem a gumovými projektily.
Herbawiho setstra utrpěla srdeční infarkt.

Vojáci v domě zabavili Herbawiho mobilní telefon a několik jeho fotografií.

Útočníkova matka ve středu pro palestinský tisk řekla, že je na svého syna hrdá a že je šťastná, že se přidal k mnoha dalším hrdinům, mučedníkům.

Podle palestinských zdrojů vyzvali vojáci sousedy z okolních domů, aby vyšli ven a následně některé z nich vyslechla. Večer vojáci město opustili.

Nejedná se o první zátah na Herbawiho dům. Téměř okamžitě po útoku vojáci zatkly jeho otce a bratra, stejně tak  i rodiče druhého útočníka, Šadiho Zghajera.
Podle vojenských představitelů byla vojenská operace relativně malého rozsahu. Dodali, že byl Hebron v poslední době relativně klidný.

07.02.2008 00:00 7