Praha Jeruzalém

[IMG R 10538]Ve čtvrtek byla po šesti letech od útoků z 11. září pochována obyvatelka z izraelského města Ašdod, Alona Avrahamová. Avrahamová byla mezi pasažéry letu United Airlines 175, který narazil do jižní věže Světového obchodního centra.

Alonina matka Miriam byla asi před měsícem a půl informována o tom, že byly ostatky její dcery konečně identifikovány díky vzorkům DNA, které poskytla její rodina. Rodina nechtěla o případu informovat veřejnost do chvíle, než byly ostatky Alony Avrahamové konečně převezeny do Izraele.

Ostatky byly dopraveny ze Spojených států teprve ve čtvrtek. Pohřbu se zúčastnily stovky lidí, včetně příbuzných dalších Izraelců, kteří zemřeli při útocích 11. září.

Pro Aloninu matku je to určitým zakončením a říká: „Kdykoliv jsem šla na hřbitov, šla jsem k hrobu své matky a svého otce, má dcera ale žádný hrob neměla… teď máme alespoň místo, kde se můžeme modlit a kde ji můžeme navštívit.“

Alona Avrahamová před svou smrtí završila studia MBA a podle rodiny měla spoustu plánů. Odletěla do USA, na let 175, který narazil do Světového obchodního centra, nastoupila v Bostonu.

01.02.2008 00:00 6