Praha Jeruzalém

V pátek, 15. února, ministr obrany, Ehud Barak, schválil rozhodnutí vrchní velitele izraelské armády, Gabiho Aškenaziho, jmenovat do funkce vrchního velitele letectva, generálmajora Ido Nehuštana. Nehuštan se funkce ujme během několika týdnů a nahradí v ní generálmajora Eliezera Škediho, kterému končí období, na které byl jmenován.

Generálmajor Ido Nehuštan vystoupil do výcvikového programu pro piloty v roce 1975, v roce 1977 ho s vyznamenáním dokončil a stal se bojovým pilotem. Během své kariéry sloužil jako bojový pilot, instruktor i jako člen akrobatického týmu izraelského letectva. Nalétal dohromady tisíce hodin.

Získal také mnoho velitelských postů – byl mimo jiné velitelem letecké základny Hazor nebo šéfem zpravodajské služby izraelského letectva.

S vyznamenáním promoval na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě v oboru matematika a informatika, diplomy má také z Kellog Business School,  Northwestern University v Chicagu a Recanati school na univerzitě v Tel Avivu. Vystudoval také manažerský program na Harvardu.

20.02.2008 00:00 7Zdroj: Redakce Israel.cz