Praha Jeruzalém

[IMG R 10570]Izraelský voják byl lehce až středně těžce zraněn, když byl v úterý na kontrolním stanovišti poblíž města Džanín, nedaleko bývalé židovské osady Sa-Nur, pobodán.
17letý terorista přišel na místo vyzbrojen nožem a vojáka bodl do krku.
K útoku došlo během rutinní operace na stanovišti, které bylo zřízeno jižně od Džanínu ke kontrole podezřelých a hledaných Palestinců.

Během operace se obyvatel jedné z vesnic jižně od Džanínu přiblížil k vojákům, vytáhl nůž a jednoho z nich bodl do krku. Ostatní vojáci pak útočníka zadrželi. Vyšetřovatelům posléze řekl, že ho vyslala organizace Islámský džihád.

Zraněný voják byl na místě ošetřen a převezen do zdravotnického centra Hillel Jaffe v Chadeře.
V poslední době byla zabráněno velkému počtu útoků s nožem na vojáky. Jen před týdnem se bezpečnostním jednotkám podařilo zmařit útok na příslušníky pohraničních jednotek u Jeskyně patriarchů v Hebronu. Tehdy byl zatčen náctiletý mladík s nožem.

O několik dní dříve byl příslušník pohraničních jednotek středně těžce zraněn poté, co byl pobodán v průmyslové zóně Atarot severně od Jeruzaléma. Terorista byl postřelen a kriticky zraněn.
O tři dny dříve byl pak příslušník pohraničních jednotek zabit a jeho kolegyně vážně zraněna při střelbě u tábora Šoafat severně od Jeruzaléma.

13.02.2008 00:00 9