Praha Jeruzalém

Po blokádě uvalené na Gazu a cíleném zabíjení teroristů si palestinské organizace našly nový důvod pro střílení Kassámů na jih Izraele, kresby proroka Mohammeda otištěné v Dánsku.
Od nedělního rána bylo směrem na Negev vypáleno šest raket Kassám. Všechny dopadly na otevřená prostranství a nezpůsobily žádná zranění ani škody.

K odpovědnosti za útoky se přihlásily Brigády Salah al-Din, vojenské křídlo Lidového výboru odporu. Mluvčí organizace, Muhammad Abed al-Aal pro Ynet řekl, že je palba odpovědí na „zločiny izraelské okupace vůči Palestincům“, ale také „odpovědí na kresby zveřejněné v Dánsku, které degradují památku proroka Mohammeda.“

„Palestinský odpor je povinen na kresby odpovědět a toto je naše počáteční odpověď,“ dodal.
Na dotaz, proč mají obyvatelé Sderotu a Negevu platit za zveřejnění karikatur v Dánsku Abed al-Aal odpověděl, „Židé také poškodili islám a poškodili ve věznicích Korán a to jako součást plánu na poškození Islámu a památky a postavení proroka Mohammeda.“

„Palestinský odpor nenechá izraelské zločiny a pošlapávání islámských symbolů bez odpovědi,“ řekl.
 V odpovědi na ochotu Eliho Mojala, starosty Sderotu, dosáhnout příměří s Hamásem řekl, že jediný způsob, jak se obyvatelé oblasti mohou cítit bezpečně, je opustit své domy a celou oblast.

25.02.2008 00:00 6