Praha Jeruzalém

[IMG R 10497]Desítky obyvatel Sderotu byly policejními složkami zatlačeny zpět, když se v neděli odpoledne pokusily dostat do kanceláře premiéra.

Ještě před tím obyvatelé Sderotu zablokovali vstup do hlavního města v protestu na útoky raketami Kassám. Desítky obyvatel Jeruzaléma se k nim ze solidarity přidaly. O několik minut později se demonstranti zvedli ze silnice a vydali se na cestu ke kanceláři premiéra Olmerta.

Přinesli si s sebou zbytky raket Kassám, aby je před kanceláří premiéra ukázali. Házeli je na silnici a křičeli „tzeva adom“ (červený kód – hlášení, které se ozývá při útoku raketou Kassám).

Demonstrace se zúčastnilo i mnoho dětí. Jedno z nich pro Ynet řeklo, „A je to. Už toho máme dost. Střílejí na nás Kassámy. Není to vtip, Kassámy zabíjejí.“ Jiné děti nesli transparent s nápisem „Nejsme kachny na střelnici.“

Starosta Sderotu, Eli Mojal, čeká na povolení postavit před kanceláří premiéra protestní stan. „Chystám se tam přesunout a být s obyvateli Sderotu, kteří protestují v Jeruzalémě. Rozhodli jsme se k tomuto kroku ve světle událostí ze včerejšího večera, ve světle pocitu občanů, kteří mají pocit, že se toho nedělá dost.“

10.02.2008 00:00 5