Praha Jeruzalém

[IMG R 10307]Vysoký palestinský bezpečnostní představitel ve čtvrtek večer pro Ynet řekl, že Palestinská samospráva zabránila dvěma teroristickým útokům na Izrael. Podle tohoto představitele odhalily v Ramalláhu jednotky Palestinské samosprávy ukrytou automobilovou bombu Islámského džihádu, která měla explodovat v Izraeli.
V nesouvisejícím vývoji pak palestinské bezpečnostní jednotky zadržely teroristu z Fatahu, který plánoval sebevražedný bombový útok v Izraeli  jménem Brigád Al-Aksa.

Palestinský bezpečnostní představitel ale odmítl sdělit plánované cíle útoků. Palestinská samospráva prý informace ohledně zmařených útoků předala izraelským úřadům.

Palestinské zdroje dodávají, že Palestinská samospráva podezřelé osoby zatkla a že vyšetřování plánovaných útoků pokračuje. S ohledem na izraelské akce v Ramalláhu ale odmítl odpovědět, zda mají tyto operace spojitost se zmařenými útoky.

V úterý v noci vojenské jednotky prováděly zátah v Ramalláhu, prohledávaly domy a zatkly podezřelé osoby. Palestinské bezpečností jednotky prý v tu dobu měly zůstat uvnitř svých velitelství a nevědí prý, zda se vojenská akce nějakým způsobem týkala odhalených útočníků.

Vysoký představitel Islámského džihádu mezitím popřel, že by bomba v autě patřila jeho organizaci. „Žádné auto naší organizace v Ramalláhu zadrženo nebylo,“ řekl. Podle něj se Palestinská samospráva jen snaží šplhnout si u Izraele. Což podle představitele Islámského džihádu prý neznamená, že byl jeho organizace neplánovala útoky na Izrael. „Izraelské zločiny si zaslouží odpověď, ta přijde v pravý čas a na pravém místě,“ řekl.

08.02.2008 00:00 5