Praha Jeruzalém

[IMG R 10571]Syrské bezpečnostní služby zatkly několik osob, které jsou podezřelé z účasti na zabití vysokého velitele Hizballáhu, Imada Mugniji, ke kterému došlo v úterý  noci v Damašku.
Podle zpráv libanonských bezpečnostních složek se většinou jedná o Palestince, kteří žijí v Sýrii. Zdroj nicméně neuvedl, kolik lidí bylo celkem zatčeno.

Libanonské noviny napojené na Hizballáh, al-Akhbar, tvrdí,že je vyšetřování v pokročilé fázi. Zúčastnit se ho mají i zástupci za Hizballáh a Írán, což íránští představitelé potvrdili.

Podle libanonských zdrojů již také Hizballáh několik hodin po zabití Mugniji jmenoval jeho nástupce, identita ale zatím zveřejněna nebyla. Údajně se ale nemá jednat o osoby, jejichž jména kolují v izraelském tisku.
Mugnija byl před pátečními modlitbami oslavován jako jeden z nejvíce věřících a nejlepších velitelů Hizballáhu. Jeho plány a vojenské postupy prý budou sepsány a vyučovány na vojenských školách. V Teheránu pak po pátečních modlitbách pochodovaly ulicemi stovky lidí. Pochod byl organizován zástupci Hizballáhu v íránském hlavním městě. Demonstranti vykřikovali slogany proti Izraeli a USA.

16.02.2008 00:00 4