Praha Jeruzalém

[IMG R 10585]Zabití vysokého velitele libanonského šíitského hnutí Hizballáh přiblížilo „jistou smrt“ Izraele, řekl ve čtvrtek vysoký vojenský poradce nejvyššího íránského vůdce.

Generál Jahja Rafim Safavi v zatím posledním přívalu proti-izraelských verbálních útoků Íránu řekl, že zabití Imada Mugniji při bombovém útoku v Damašku rozezlilo tisíce mladých členů Hizballáhu.
„S touto zlobou byla jistá smrt sionistického režimu posunuta vpřed,“ řekl podle státní zpravodajské agentury IRNA.

Safavi, který byl deset let vysokým velitelem íránských revolučních gard, opět obvinil Izrael z provedení útoku na Mugniju, řekl ale, že „bezpečnostní teroristé“ z USA a „jednoho arabského státu“ spolupracovali. Přímo ale onu arabskou zemi nejmenoval.

Írán v posledních dnech, po smrti Imada Mugniji, vystupňoval svou rétoriku proti Izraeli a viní ho z Mugnijovy smrti. Izrael však jakékoliv zapojení v této záležitosti odmítá.

Prezident Ahmadinežád ve středu nazval Izrael „špinavým mikrobem“ a „divokým zvířetem“.
Současný vrchní velitel Revolučních gard, Mohammed Ali Džafari, přispěchal s předpovědí, že Hizballáh zničí Izrael.
Izrael již podle vlastních slov proti posledním tirádám Mahmúda Ahmadinežáda protestoval u generálního tajemníka OSN, Ban Ki-moona. Poslední výstupy Mahmúda Ahmadinežáda proti Izraeli, jsou prý připomínkou nacistické propagandy.

22.02.2008 00:00 1