Praha Jeruzalém

[IMG R 10041]Prezident Šimon Peres se v pátek setkal s delegací Indické asociace imámů a mešit a jednal s generálním tajemníkem této organizace, Maulanou Džamílem Ahmedem Iljasim, o míru na Blízkém východě a způsobech jak posílit vazby mezi islámem a judaismem.

Iljasi reprezentuje půl milionu imámů a komunitu asi 180 milionů indických muslimů. „To dokazuje, že muslimové nejsou naši nepřátelé a že si také muslimové uvědomují, že my nejsme jejich nepřátelé,“ řekl Peres svému hostovi.

„Není to válka mezi náboženstvími, pokud máme jednoho Boha, neměli bychom být jednou rodinou?“ dodal prezident.

Prezident také řekl, že Izrael musí dosáhnout se svými palestinskými sousedy míru a že vůdci na obou stranách dělají upřímné snahy k dosažení opravdové, úplné mírové dohody.
Imam Iljasi řekl, že se muslimové v Indii velmi zajímají o situaci na Blízkém východě a řekl, že je pro něj důležité vědět, že mírový proces postupuje.

Imám dále řekl, že se modlil k Alláhovi, aby válka skončila a aby láska a prosperita nastoupily na její místo. Dodal, že doufá v pokrok v palestinské otázce.
Muslimský vůdce naléhal na Perese, aby propagoval usmíření a přinesl konec krveprolití pro bezpečí a mírový rozkvět regionu

23.02.2008 00:00 6