Praha Jeruzalém

V neděli 17. února uvede Česká televize ve svém cyklu „Večer na téma“ dva dokumenty – „Kdo je oběť číslo 17?“ a „Izrael tančí“.

„Kdo je oběť číslo 17?“ (17.2.2008, 20:00, ČT2)
„Vypráví obvyklý příběh s neobvyklým dramatem. V červnu 2002 byl zasažen pumovým útokem linkový autobus z Tel Avivu do města Tiberius. Bylo zabito 17 lidí, z nichž 16 bylo posléze identifikováno, ale číslo 17 nikoli. Neznámý muž byl pohřben několik týdnů poté. Policie zastavila vyšetřování s doměnkou, že jde o zahraničního dělníka. V tu chvíli se případu ujímá filmařský štáb, který pátrá po identitě muže, kterého nikdo nepostrádá. V průběhu detektivního pátrání sledujeme příběhy lidí, kterých se pumové útoky týkají v různých souvislostech a máme tak možnost nahlédnout do tragikomického portrétu společnosti žijící ve stínu smrti.?
Snímek získal několik ocenění na festivalech dokumentáních filmů

Izrael tančí: (17.2.2008, 21:15, ČT2)
„Magický svět moderního izraelského tance vycházející z etnických kořenů, chasidské tradice a energie moderního světa. Dokument Pavla Jiráska představuje nejslavnější taneční společnosti – Batscheva Dance Company, Inbal Pinto Dance Company, Kibbutz Contemporary Dance Company – i mladé choreografy, to vše samozřejmě v neopakovatelné atmosféře současného Izraele. Dramatická realita moderní země se tak přeměňuje do kreativního světa tance.“

Pokud pořady v premiéře nestihnete, 19. února je na programu jejich repríza.

16.02.2008 00:00 6Zdroj: Redakce Israel.cz