Praha Jeruzalém

[IMG R 10638]Soud v Haifě v pondělí odsoudil tři arabské obyvatele Galileje k trestům odnětí svobody v rozmezí 2 až 3 let za mučení muže z Hebronu. Muži Palestince podezřívali, že ukradl svaté knihy z mešity jejich komunity a proto ho unesli a pověsili ho dokud neztratil vědomí.

Soudce jejich čin charakterizoval jako jeden z nejvážnějších případů násilí, se kterým se kdy setkal.
Minulé září 21letý Amar Asala a 19letý Mahmoud Jasín z Arrabe podezřívali 24letého muže z Hebronu z toho, že ukradl Korány a další muslimské artefakty z mešity jejich komunity. Když ho pak viděli stopovat u silnice, zajali ho a odvezli do olivového háje. Tam ho svlékli, svázali a krutě bili klacky a prkny. Hrozili mu, že ho popraví elektrickým proudem prostřednictvím kabelů připojeným k autu.

Muži pak stále nahého a svázaného Palestince odvezli zpět do Arrabe, kde se setkali se třetím mužem, 18letým Saudem Jasínem. Svou oběť znovu bili a kolem krku mu uvázali lano. Požadovali po něm, aby jim ukázal, kam ukryl ukradené věci. Muž krádež popíral a obvinění ho poté pověsili, dokud neztratil vědomí. Pak mu odstranili provaz z krku, oblékli ho a zavolali policii.

Odsouzení podle soudce využili toho, že zde byl muž nelegálně a proto ho považovali za snadný cíl.

18.03.2008 00:00 16

Klíčová slova