Praha Jeruzalém

Podle Usámy bin Ládina je možné obnovit Palestinu jedině silou. Oznámil to ve čtvrtek pomocí audionahrávky, která byla zveřejněna sítí Al-Džazíra.
„Palestina nemůže být převzata vyjednáváním ani dialogem, ale palbou a železem,“říká bin Ládin na pásce.
„Naši nepřátelé nepřevzali kontrolu nad Palestinou vyjednáváním, ale spíše silou.“

Podle vůdce al-Kajdy „džihád spíše než vyjednávání je jediným způsobem, jak ukončit utrpení Palestinců, které nyní trvá již sto let.“ Bin Ládin navíc dodal, že obléhání Gazy je jedním z výsledků konference v Annapolisu.

„Obléhání vlastně začalo poté, co arabské státy podpořily Izrael a Spojené státy v jejich boji proti mudžáhedínům,“ řekl bin Ládin.

Dále uvedl, že Palestina nemůže být vrácena svým vlastníkům pomocí vyjednávání zorganizovaném poddajnými postavami a nemůže být obnovena ani volbami ani pomocí konferencí.“

Bin Ládin se dále vyjádřil k problému Iráku, když uvedl, že Irák je „divadlem džihádu“, které by mohlo vést k osvobození Palestiny. Džihád v Iráku by měl být podporován, aby byla osvobozena Palestina. Na předchozí pásce se objevila hrozba Evropské unii kvůli znovuzveřejnění karikatur proroka Muhammada. Zpráva byla vydána k pátému výročí americké invaze do Iráku a cílem hrozeb jsou vůdci Evropské unie a papež Benedikt XVI.

21.03.2008 00:00 9