Praha Jeruzalém

[IMG R 10502]Dodávka asi 36 kg čistého heroinu byla v úterý zadržena izraelskou policií na libanonské hranici. Heroin pochází z Afghánistánu. Podle policie umožňuje pašování drog do Izraele Hizballáh.
Zadržená dodávka drog je zatím největší, která byla kdy na severní hranici zadržena, její hodnota se odhaduje asi na 6 milionů dolarů (asi 98 milionů korun).

Policie zahlédla dva podezřelé, kteří na libanonské straně hranice obdrželi balíčky od dealerů. Muži byli poté zadrženi policií a armádou a bez boje se vzdali.

Podle policie by jeden balíček, který obsahuje asi 0,5 kg heroinu, mohl být dealery v Izraeli naředěn na 2-3 kg heroinu.

Zadržení muži jsou izraelští Arabové z vesnice Rama poblíž Karmielu. Podle názoru policie se ale jednalo jen o kurýry, protože velcí dealeři se nikdy nevystavují riziku přebírání zboží na hranici. Podle policie je do pašování velkou měrou zapleten i Hizballáh.

Podle policejních i vojenských zdrojů je ostrý nárůst pokusů o pašování drog z Libanonu do Izraele spojen s jasnou snahou Hizballáhu zaplavit Izrael drogami.

26.03.2008 00:00 9