Praha Jeruzalém

[IMG R 10571]Írán vydal v pondělí novou známku, která nese portrét zabitého velitele Hizballáhu, Imada Mugniji, o kterém tvrdí, že byl zavražděn Izraelem.
Mugnija zemřel při explozi v Damašku, ke které došlo 12. února.
Podle íránské zpravodajské agentury Fars, „bude známka kulturním poselstvím podpory Íránců libanonskému národu proti zločinům sionistického režimu.“

Známka byla odhalena při oficiálním státním ceremoniálu, kterého se zúčastnily hlavy íránských revolučních gard, íránského ministerstva spojů, představitelů Hamásu, Hizballáhu a rodinných příslušníků Libanonců, kteří byli zabiti během druhé libanonské války.

Vysoký vojenský poradce Ajatolláha Chomejního, Jehja Rahím Safawí, řekl, že Izrael musí brát vyjádření vůdce Hizballáhu, Hassana Nasralláha, vážně. Nasralláh krátce po zabití Mugníji varoval před útoky na izraelské cíle v Izraeli i po celém světě. Safawí navíc zopakoval svou naději v „brzký pád sionistického režimu,“ který nazval jako již dříve Ahmadinežád – „rakovinné bujení.“

Safawí dále vyzval arabské národy k tomu, aby se „přidaly k boji“ bojkotováním všech diplomatických i finančních vazeb s Izraelem.

11.03.2008 00:00 7